Навчально-виховний комплекс

"ГАРМОНІЯ"

НВК "Гармонія"
Перший дзвінок у НВК Гармонія
Перший дзвінок
Свято Першого дзвоника
Свято у початковій школі
Наші золоті медалісти
На врученні золотих медалей
Прощавай, початкова школа
Концерт Прощай, початкова школа
Вироби до Різдва Христового
Виставка учнівських робіт Воскресни, писанко!
Підготовка до свята Великодня
Підготовка до свята Великодня
Учнівські вироби
Гурток Велоспорт
Гурток Футбол
Гурток Футбол
Гурток Футбол
Веселі старти
Нагородження у змаганнях Веселі старти
Спартакіада
Зустріч з спортсменами міста
Зустріч мушкетерів з вихованцями дошкільного відділення
Тренери та учні-фехтувальники
Тренування учнів з фехтування
Фехтування
Фехтування
Дошкільне відділення
Молодша група Веселка
Молодша група дошкільного відділення
Бібліотека закладу
Педагогічний колектив НВК
Колектив закладу
Нарада
Музей Івана Долгоша
Обід
Обід
Заняття з МСП
Змагання ЮІР
Уроки англійської мови в початковій школі
Екскурсія по Закарпаттю
Поїздка по Закарпаттю
Екскурсія у Львів
День Перемоги
Конкурс Європа
Співпраця з Червоним хрестом

Ужгородської міської ради

Закарпатської області

Не панікувати, а цікаво організувати діяльність під час карантину

Практичні поради для батьків психологів:

В Україні тривають протиепідемічні заходи та обмеження, запроваджені 12 березня. Вони діятимуть попередньо до 24 квітня. На карантин закрито дошкільні відділення та школи всіх форм власності. У такій ситуації перед батьками постала неочікувана проблема: як організувати догляд за дітьми? Влада спробувала увійти в це становище: за рекомендацією Міністерства охорони здоров’я, працівників компаній – і державних, і приватних – роботодавці відпускають додому, на дистанційну роботу. Але навіть ті батьки, які можуть працювати з дому, опинились у ситуації, коли вони змушені одночасно приділяти увагу і дітям, і роботі. Як вирішити проблему вимушеної ізоляції і які лайфхаки вже винайдені дорослими і малими?

Для цього важливо вирішити декілька питань:


1. Максимально свідомо реагувати на ситуацію довкола, адже діти сприймають світ через тих дорослих, які їх оточують! Менше паніки - більше підтримки стану спокою і рівноваги!
2. Вирішити питання: "Де, з ким, як і коли залишати дітей?". Нагадую, що дітки, які обізнані з правилами безпеки, вміють проводити час самі і мають до цього природній інтерес, можуть потихеньку вчитися бути і самі!..
3. Що робити з вільним часом?
- Під час карантину, коли є загроза епідемії, дітям обов’язково потрібно гуляти на вулиці, на свіжому повітрі аби зміцнювати імунітет. Під час вимушених канікул батькам треба слідкувати за тим, щоби дитина зберігала режим дня, як під час навчання.
- Дітей потрібно контролювати, тому раджу батькам не розслаблятись й слідкувати за виконанням домашнього завдання, яке дали вчителі дистанційно.
- Забороняти дітям довго сидіти перед комп’ютером чи з телефоном неефективно. До цього треба підходити з особливою обережністю. Наприклад, зазначте час, коли дитина має пообідати, коли зробити домашні завдання, коли гратиме в комп’ютерні ігри, і що саме має обов’язково виконати по дому.
- З підлітками трохи важче. Діти в у віці від 15 до 18 років хочуть "тусуватись" і це їм потрібно дозволяти, бо ж заборонене яблуко найбажаніше, зазвичай. Проте слідкувати і домовлятись з ними , аби це не були масштабні "тусовки".

Як можна цікаво і з користю проводити час вдома


Настільні ігри. Знайдіть час пограти з дитиною в її улюблену настільну гру. Її варто обирати за віком. Такі ігри прекрасно розвивають логічне мислення. Лото, карти, пазли – теж будуть цікаві для дітей будь-якого віку.
Заняття творчістю. В інтернеті можна знайти майстер-класи з хенд-мейду: аплікації, вишивки, виготовлення ляльок-мотанок, декупаж, вироби з паперу, тканини, глини та інших матеріалів, виготовлення домашнього мила.
Навчання. Не забувайте, що це карантин, а не канікули. Діти відстають від шкільної програми, а потім їм доведеться наздоганяти її. Тому не варто забувати про підручники та зошити.
Читання книг. Домовтеся з дитиною, що за час карантину вона прочитає книгу, яку сама вибере.
Хатні справи. Долучайте дітей до домашньої роботи – їм цікаво, а для вас неабияка допомога.
Ведення щоденника. Подаруйте малечі гарний блокнот та ручку, і вона з задоволенням буде описувати все, що відбулося з нею протягом дня.

Серіал для батьків «Безпека дітей в інтернеті»

Дізнайтесь, як уберегти дітей онлайн від шкідливих матеріалів, кібербулінгу, суїцидальних Інтернет-спілок, сексуального насильства.

https://osvita.diia.gov.ua/courses/serial-dlya-batkiv-onlayn-bezpeka-ditey?fbclid=iwar2mqlayp7bj42-ieazazgerb80jx8qave3qym8ekspthwdqst9eak7xfki

ОГОЛОШЕННЯ!
02 вересня 2019 року о 10.00 відбудеться свято Першого дзвоника на подвір'ї закладу!
Адміністрація НВК

До уваги батьків!!!

З 4 січня 2018 року введено в дію грошову норму харчування дітей у дошкільних групах НВК 43 (сорок три) гривні в день (згідно рішення виконавчого комітету Ужгородської міської ради 27.12.2017 р. № 411 «Про зміну грошової норми харчування у ДНЗ та дошкільних групах НВК міста», наказу управління освіти Ужгородської міської ради від 29.12.2017 р. № 316 «Про забезпечення харчуванням дітей у закладах дошкільної освіти та дошкільних групах НВК»). Батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у дошкільних групах НВК з розрахунку, що 50% сплачують батьки, 50% - з міського бюджету.

  1. 1. На 100% від оплати за харчування звільняють:

- Дітей у сім’ях, у яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах. Звільнення від оплати здійснюється на підставі заяв батьків або осіб, що їх замінюють, та довідок.

- Дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування Звільнення від оплати здійснюється на підставі заяв батьків або осіб, що їх замінюють, та підтверджуючих документів.

- Дітей-інвалідів. Звільнення від оплати здійснюється на підставі заяв батьків або осіб, що їх замінюють, та підтверджуючих документів.

- Дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям", які навчаються у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах. Звільнення від оплати здійснюється на підставі заяв батьків, або осіб, що їх замінюють, та довідок управління праці та соціального захисту ( на період дії довідки).

- Дітей учасників АТО, учасників бойових дій. Звільнення від плати здійснювати на підставі заяви батьків, чи осіб, які їх замінюють, посвідчення учасника бойових дій або довідок, визначених Постановою Кабінету Міністрів України 20.08.2014 р. № 413 «Про затвердження Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення» - для звільнених військовослужбовців; довідки командира частини про участь особи в антитерористичній операції на Сході країни для тих, хто проходить в даний час військову службу.

- Дітей з сімей, переміщених з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції після подання відповідних документів. Звільнення від плати здійснювати на підставі заяви батьків, чи осіб, які їх замінюють та довідки про взяття на облік осіб, переміщених з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції визначеної Постановою Кабінету Міністрів України 1 жовтня 2014 р. № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб» із змінами.

  1. 2. На 50% від оплати за харчування звільняють дітей батьків або осіб, які їх замінюють, з багатодітних сімей. Звільнення від оплати здійснюється на підставі заяв батьків або осіб, що їх замінюють, та довідок.

Дирекція НВК «Гармонія»