Навчально-виховний комплекс

"ГАРМОНІЯ"

НВК "Гармонія"
Перший дзвінок у НВК Гармонія
Перший дзвінок
Свято Першого дзвоника
Свято у початковій школі
Наші золоті медалісти
На врученні золотих медалей
Прощавай, початкова школа
Концерт Прощай, початкова школа
Вироби до Різдва Христового
Виставка учнівських робіт Воскресни, писанко!
Підготовка до свята Великодня
Підготовка до свята Великодня
Учнівські вироби
Гурток Велоспорт
Гурток Футбол
Гурток Футбол
Гурток Футбол
Веселі старти
Нагородження у змаганнях Веселі старти
Спартакіада
Зустріч з спортсменами міста
Зустріч мушкетерів з вихованцями дошкільного відділення
Тренери та учні-фехтувальники
Тренування учнів з фехтування
Фехтування
Фехтування
Дошкільне відділення
Молодша група Веселка
Молодша група дошкільного відділення
Бібліотека закладу
Педагогічний колектив НВК
Колектив закладу
Нарада
Музей Івана Долгоша
Обід
Обід
Заняття з МСП
Змагання ЮІР
Уроки англійської мови в початковій школі
Екскурсія по Закарпаттю
Поїздка по Закарпаттю
Екскурсія у Львів
День Перемоги
Конкурс Європа
Співпраця з Червоним хрестом

Ужгородської міської ради

Закарпатської області

Наш вибір - спортивний профіль!

Створення життєтворчого, здоров'язберігаючого середовища для вихованців та учнів, вивчення їхніх нахилів та здібностей для гармонійного розвитку особистості, розвиток спортивних навичок через заняття у спортивних гуртках - це ті завдання, які стоять перед педагогами навчально-виховного комплексу «Гармонія» Ужгородської міської ради Закарпатської області. І тому логічно, що педколектив працює над проблемним питанням «Розвиток креативної, спортивної особистості з урахуванням індивідуальних особливостей через диференціацію та індивідуалізацію навчання».

НВК «Гармонія» - сучасний освітній заклад, який надає освітні послуги від 3 років (дошкільне відділення – молодша та різновікова групи) та шкільне – початкова, основна і середня школа.

Наш заклад має ряд пріоритетів, зокрема, це:

  • Навчання у екологічно чистому і затишному куточку міста Ужгорода. На території закладу – липова алея довжиною 70 метрів, фруктовий сад, який забезпечує учнів яблуками, грушами, сливами та компотами із свіжих фруктів та сухофруктів.
  • Спортивний профіль закладу.
  • Повноцінне 4-разове безкоштовне харчування у дошкільній ланці і 2-разове у початковій школі.
  • Здоровий сон для першокласників у світлому спальному приміщенні.
  • Заняття у гуртках: фехтування на професійному рівні, велоспорт, волейбол, футбол, баскетбол як оздоровчі гуртки.

Окремо хочеться наголосити на тому, що, на нашу думку, спортивний профіль – це наше сьогодення і майбутнє. З огляду на гіподинамію підростаючого покоління, що годинами сидить біля екранів комп’ютера або телевізора, розвиток фізичної культури наших дітей – надзвичайно важлива справа.

Але повернімося на чотири роки назад - саме тоді виникла ідея про зміну профілю в НВК «Гармонія». Педколективом було вивчено бажання і пропозиції як учнів, так батьків і громадськості мікрорайону, на педраді було обговорено і затверджено пропозицію творчої групи, яка працювала над питанням зміни профілю і з 2011-2012 н. р. заклад почав працювати за спортивним профілем, де на професійному рівні фехтування стало одним із основних видів спорту. Відкриття в закладі у вересні 2011 року двох фехтувальних залів - це кредит довір’я, який і учні, і колектив оправдовують ось уже четвертий рік.

Яскравим підтвердження того, що ми обрали правильний напрям роботи, є те, що учні охоче займаються різними видами спорту, для багатьох із них це і вибір діяльності у майбутньому. І у нас уже є перша ластівка - Шомоді Крістіна - майстер спорту України з фехтування. Дев’ять вихованців закладу є кандидатами у майстри спорту України, а 17 – чекають на встановлення звання «Кандидат у майстри спорту». Учениця 10 класу Ковач Олександра очікує офіційне присвоєння звання «Майстер спорту України» і зарахована у резерв Національної збірної України з фехтування на рапірах. Кілька юних фехтувальників продовжують навчання у спеціалізованих престижних спортивних ліцеях Львова та Києва.

Важливим є також те, що фехтування в закладі поставлене на професійну основу. Слід відмітити, що тренерами працюють майстри спорту з фехтування Петрішак В.М., Герей Ю.В., Рапинець О.М. Учні, які займаються фехтуванням, мають безперервний цикл роботи: ранкове тренування - сніданок - уроки - обід - самопідготовка - тренування. Оскільки в закладі навчаються діти з різних мікрорайонів міста, для них організований безкоштовний автобусний підвіз.

Фехтувальники закладу за участь у різних змаганнях отримали ряд нагород за зайняті призові місця - грамоти, кубки, дипломи. Але найбільше визнання того, що заклад працює у правильному напрямку - це визнання нас лідером року у незалежному голосуванні журналістів - експертної групи газети «Неділя».

Слід зазначити, що все це - результат щоденних виснажливих тренувань.

У цьому навчальному році фехтувальники брали участь у ряді змагань різного рівня, зокрема, у Всеукраїнських дитячих лігах з тренування, які проводились у містах Ужгород, Київ, Миколаїв, де наші вихованці зайняли призові І, ІІ, ІІІ місця.

Крім того, юні фехтувальники увійшли у десятку кращих на Міжнародному турнірі країн Карпатського регіону пам’яті В.В. Герея та Всеукраїнському турнірі пам’яті Поліни Ковач, заслужених тренерів України з фехтування. Турніри проводилися в м. Ужгороді, у ньому взяли участь команди України, Словаччини, Угорщини, Росії, Білорусії, Румунії. У першій десятці наші фехтувальники були також і на чемпіонаті України серед кадетів (м. Київ), чемпіонаті України серед дорослих (м. Ужгород).

Робота продовжується і в канікулярний період. Вихованці-фехтувальники щоліта мають оздоровчо-тренувальні збори з фехтування. День розпочинається із ранкової зарядки, кросу на довгу дистанцію і власне тренування. Звичайно, є і відпочинок - конкурси, екскурсії та ін.

Отже, як бачимо, за роки спортивного напряму в НВК «Гармонія» досягнуто немало. Але ми не зупиняємось на цьому. Протягом тривалого часу творча група, в тому числі: Азарченков П.М. – державний тренер з фехтування України, віце-президент національної федерації фехтування України; Рапинець О.М. – майстер спорту, старший тренер з фехтування; Карпинець М.В. – директор НВК «Гармонія» м. Ужгорода, вчитель-методист, вчитель початкових класів, вчитель фізкультури; Чейпеш А.П. - вчитель-методист, вчитель української мови та літератури - працювала над створенням державної програми з фізкультури Модуль «Фехтування» для 5 - 9 та 10 - 11 класів, Програми факультативу з фехтування для 1 - 4 класів. Ці Програми Міністерством освіти і науки України затверджені наказом № 750 від 24 червня 2014 року. З вересня 2014 – 2015 н.р. у кожному класі третій урок – фехтування.

І цілком упевнено можемо стверджувати: «Спортивний напрям – наше майбутнє». Педколектив, продовжуючи розвивати спортивний напрям, працюватиме над такими питаннями:

  • розробка програм розвитку фехтування на період 2015-2020 р.р.;
  • будівництво спортивного майданчика з твердим покриттям;
  • залучення вихованців та школярів до здорового способу життя.

Тренери :

- учитель фізичної культури, тренер з фехтування, кваліфікаційна категорія «ІІ», майстер спорту України, старший тренер Дитячо-юнацької спортивної школи № 1 м. Ужгород з фехтування - Петрішак Вікторія Михайлівна